Lai apmeklētu šo lapu, jums jābut pilngadīgam / pilngadīgai. Vai esat sasniedzis / sasniegusi 18 gadu vecumu?

Alus šķirne Aldaris 1865 atzīta par aizvadītā gada veiksmīgāko jauno produktu Latvijā

4. aprīlis 2016

Jau astoto gadu pētījumu uzņēmums Nielsen dažādās kategorijās nosaka labākos jaunos produktus Baltijas valstīs ātrās aprites patēriņa preču (FMCG) sektorā. Par 2015. gada labāko jauno produktu Latvijā atzīta alus darītavas Aldaris radītā alus šķirne Aldaris 1865.

Alus šķirne Aldaris 1865 atzīta par labāko produktu ne tikai vieglā alkohola kategorijā, bet arī starp visām 18 vērtētajām FMCG produktu kategorijām.

Aldaris 1865 alus šķirne ir Aldara aizvadītā gada lielākais veiksmes stāsts, jo pārdošanas apjomi bija par 50% labāki, nekā sākotnēji prognozējām. Turklāt šī alus šķirne saņēma arī zelta medaļu Baltic Beer Star konkursā. Par šiem sasniegumiem mums ir ļoti liels prieks, jo šī alus šķirne konkurē mainstream jeb vidējās cenu kategorijas alus šķirņu segmentā, kas šobrīd ir lielākais un ietekmīgākais Latvijā, tā vērtība pēc pārdotā alus daudzuma ir vairāk nekā 40 milj. eiro. Turklāt mūsu prognozes liecina, ka 2018. gadā šīs kategorijas vērtība varētu sasniegt jau 53 miljonus eiro,” atzīst alus darītavas Aldaris pārdošanas direktors Artūrs Ilziņš.

Lai noteiktu 2015. gada veiksmīgākos jaunos produktus, pētījums tika veikts divos posmos: pirmajā posmā tika analizēti produktu pārdošanas rādītāji attiecīgajās produktu grupās, ņemot vērā produktu vidējo mēneša pārdošanas apjomu naudas izteiksmē visos pilnajos periodos, kuros tie bija pieejami tirgū. Otrajā posmā tika veikta patērētāju aptauja internetā, kas atspoguļoja pirmajā posmā noteikto produktu reālo izplatību un lietošanu Latvijas patērētāju vidū. Noslēgumā abu posmu izpētes rezultāti tika apkopoti, lai noteiktu veiksmīgāko jauno produktu.