Lai apmeklētu šo lapu, jums jābut pilngadīgam / pilngadīgai. Vai esat sasniedzis / sasniegusi 18 gadu vecumu?

Muzeju nakts apmeklētāji pirmo reizi varēs ielūkoties padomju laika bunkurā

16. maijs 2016

Alus darītava Aldaris jau piekto gadu pēc kārtas Muzeju naktī, kas šogad norisināsies 21. maijā, gaidīs ciemos visus interesentus. Ņemot vērā, ka šī gada Muzeju nakts devīze ir Durvis, Aldaris pirmo reizi plašākai publikai ļaus ieskatīties aiz padomju laika bunkura durvīm Stūra mājas gidu pavadībā.

Aldaris apmeklētājus pie sevis gaidīs jau no plkst. 16:00. Viesiem būs iespēja doties ekskursijā pa vēsturisko Aldara alus darītavu, degustēt Aldarī brūvētās un pasaulē populārās alus šķirnes, kā arī izstaigāt padomju laika bunkuru, kas līdz šim apmeklētājiem nebija pieejams.

Bunkurs ir būvēts pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados Aldara darbinieku vajadzībām atomkara gadījumā. Šeit līdz mūsdienām ir saglabāts viss autentiskais pazemes aprīkojums: autonoma ventilācijas sistēma, kanalizācija, pirmās palīdzības stūrītis, kā arī neiztrūkstoši šādām situācijām paredzēti priekšmeti – gāzmaskas, segas, guļvietas un, protams, plāni un situāciju atspoguļojums planšetēs pie sienas.

Savukārt no plkst. 19:00 līdz pat 23:00 Aldara vēsturiskajā kvartālā apmeklētājus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs grupas Čipsis un Dullais, Ozols un Triānas Parks.

Muzeju naktī piedalāmies jau piekto gadu un katru reizi cenšamies pārsteigt apmeklētājus ar kaut ko jaunu – gan jauniem apskates objektiem, gan jaunām alus šķirnēm, ko degustēt, gan muzikāliem priekšnesumiem,” saka Aldara mārketinga vadītājs Vadims Barisons. “Šis gads nav izņēmums, un ir padomāts gan par alus cienītājiem, gan vēstures entuziastiem, gan arī bērniem. Turklāt Aldara teritorijā būs iespēja arī vērot Latvijas čempionāta basketbolā finālspēli un klausīties basketbola eksperta vērtējumus par spēli, jo Aldarī būs izvietota LMT Straume sporta studija.”

Apmeklētājiem visas dienas garumā būs iespēja arī baudīt dažādas izmeklētus gardumus, kā arī iegādāties interesantus nieciņus mājražotāju tirdziņā. Īpaša programma sagatavota pašiem mazākajiem apmeklētājiem, jo Aldarī viesosies zinātkāres centrs Zili Brīnumi un būs pārsteigumi no Lottes, kas dzīvo Izgudrotāju ciemā.

Aldaris viesus Rīgā, Tvaika ielā 44, gaidīs no plkst. 16:00 līdz 23:00. Uz Aldari var nokļūt ar 5. tramvaju vai 267. mikroautobusu.