Izvēlne

Sīkdatņu politika

Piekrišana

Izmantojot šo tīmekļa vietni www.aldaris.lv (Tīmekļa vietne), jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai atbilstoši šim A/S Aldaris (“Aldaris” “mēs", “mūs", “mūsu”) un mūsu partneru Sīkdatņu paziņojumam. Pirmo reizi apmeklējot Tīmekļa vietni, atvērsies uznirstošais logs ar šādu paziņojumu. Kaut arī turpmākajās apmeklējuma reizēs parasti šāds paziņojums neparādīsies, jūs varat jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu, izpildot “Sīkdatņu atspējošana un pārvaldība” sniegtos norādījumus.

“Aldaris” ir globālas uzņēmumu grupas daļa. Tāpēc mēs varam nodot jūsu Personas datus savām filiālēm, galvenajai mātessabiedrībai un tās filiālēm (“Carlsberg grupas subjekti”) šajā Sīkdatņu paziņojumā norādītajiem nolūkiem. Katrs no šiem uzņēmumiem arī var apstrādāt un izmantot jūsu Personas datus šajā Sīkdatņu paziņojumā norādītajiem nolūkiem, bet tie to dara tikai savā vārdā neatkarīgi no mums.

Sīkdatņu atspējošana un pārvaldība

Ja nepiekrītat, ka mēs Tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes, pārvaldiet savas sīkdatņu izvēles, nospiežot pogu “Pārvaldīt sīkdatnes”, kas atrodas tālāk. Lūdzu, ņemiet vērā, ka, atspējojot sīkdatnes, dažas no Tīmekļa vietnes funkcijām un tajā piedāvātajiem pakalpojumiem var nedarboties pilnvērtīgi.

Ja organizācija, kas ievieto sīkdatni, nodrošina automātiskas savu sīkdatņu atspējošanas rīku, mēs tālāk norādām šīs organizācijas nosaukumu, tās ievietoto sīkdatņu kategoriju un saiti uz tās nodrošināto automātiskās atspējošanas rīku. Visos pārējos gadījumos mēs šī Sīkdatņu paziņojuma datumā norādām sīkdatņu nosaukumus un to avotu, lai jūs varētu tās viegli atpazīt un, ja vēlaties, atspējot, izmantojot sava pārlūka iestatījumus.

Daži pārlūki nodrošina iespēju atzīmēt, ka jūs nevēlaties, lai pārlūkošanas darbības tiktu izsekotas. Izsekošanas atspējošana var traucēt dažām Tīmekļa vietnes funkcijām un tajā sniegto pakalpojumu darbībai.

Pēc jūsu pirmā Tīmekļa vietnes apmeklējuma mēs varētu būt mainījuši izmantotās sīkdatnes. Šis Sīkdatņu paziņojums ļaus jums vienmēr būt informētam par to, kura organizācija ievieto sīkdatnes un kādā nolūkā, kā arī nodrošinās to atspējošanas iespējas, tādēļ jums vajadzētu laiku pa laikam pārskatīt to.

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatnes ir teksta faili, kas satur nelielu informācijas apjomu un kas tiek lejupielādēti jūsu datorā ikreiz, kad apmeklējat kādu tīmekļa vietni. Nākamajās šīs vietnes apmeklēšanas reizēs sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ to izcelsmes tīmekļa domēnam. Vairums tīmekļa vietņu satur elementus no vairākiem tīmekļa domēniem, lai katru reizi, kad apmeklējat Tīmekļa vietni, jūsu pārlūks var saņemt sīkdatnes no vairākiem avotiem.

Sīkdatnes ir noderīgas, jo tās dod iespēju tīmekļa vietnei atpazīt lietotāja ierīci. Sīkdatnes ļauj jums efektīvi pārvietoties no vienas lapas uz citu, atcerēties lietotāja izvēles un kopumā uzlabot lietošanas pieredzi. Tās var izmantot arī, lai pielāgotu reklāmas jūsu interesēm, izsekojot jūsu pārlūkošanas vēsturi tīmeklī.

Sesijas sīkdatnes tiek automātiski izdzēstas, tiklīdz aizverat savu pārlūku, savukārt pastāvīgās sīkdatnes paliek jūsu ierīcē arī pēc pārlūka aizvēršanas (piemēram, lai atcerētos jūsu lietotāja izvēles, kad atkal apmeklēsiet konkrēto vietni).

Kāda veida sīkdatnes izmanto "Aldaris"?

Šajā Sīkdatņu paziņojumā mēs aprakstām sīkdatņu kategorijas, ko izmanto “Aldaris”, tā filiāles un līgumpartneri.

Nepieciešamās sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas, lai varētu pārlūkot Tīmekļa vietni un izmantot tās funkcijas. Bez šīm sīkdatnēm jūsu pieprasītos pakalpojumus (piemēram, lapu pārlūkošana, pirkumu groza vai e-rēķinu izmantošana) nodrošināt nevar. 

Pašlaik Tīmekļa vietnē tiek izmantotas šādas nepieciešamās sīkdatnes:

Sīkdatnes nosaukums

Avots

Nolūks

Ilgums

Papildu informācija

 

 

 

 

 

Veiktspējas sīkdatnes

Veiktspējas sīkdatnes mēs izmantojam, lai analizētu, kā mūsu apmeklētāji lieto Tīmekļa vietni, un lai novērotu Tīmekļa vietnes veiktspēju. Tas ļauj mums nodrošināt augstas kvalitātes pieredzi, pielāgojot mūsu piedāvāto saturu un ātri konstatējot un atrisinot radušās problēmas. Piemēram, mēs varētu izmantot veiktspējas sīkdatnes, lai novērotu, kuras lapas ir vispopulārākās, kura lapu sasaistes metode ir visefektīvākā, kā arī, lai noteiktu, kādēļ dažas lapas saņem kļūdas ziņojumus. Mēs varētu izmantot arī šīs sīkdatnes, lai izceltu rakstus vai vietnes pakalpojumus, kuri, mūsuprāt, varētu jūs interesēt, balstoties uz jūsu Tīmekļa vietnes lietošanas vēsturi. Informāciju, ko apkopo šīs sīkdatnes, mēs vai mūsu līgumpartneri nesaista ar jūsu personas datiem.

Pašlaik Tīmekļa vietnē tiek izmantotas šādas analītiskās sīkdatnes:

 

Sīkdatnes nosaukums

Avots

Nolūks

Ilgums

Papildu informācija

 

 

 

 

 

Tīmekļa vietnes funkcionālās sīkdatnes

Sīkdatnes mēs izmantojam, lai nodrošinātu iespēju izmantot noteiktas funkcijas – piemēram, lai atcerētos jūsu izdarītās izvēles (tādas kā jūsu lietotāja vārds, valoda vai reģions, kurā atrodaties) vai lai atpazītu platformu, no kuras jūs piekļūstat Tīmekļa vietnei, kā arī lai nodrošinātu labākas un personalizētākas iespējas. Šīs sīkdatnes netiek izmantotas, lai izsekotu, kā jūs izmantojas citas vietnes.

Tīmekļa vietnē tiek izmantotas šādas funkcionālās sīkdatnes:

Sīkdatnes nosaukums

Avots

Nolūks

Ilgums

Papildu informācija

 

 

 

 

 

 

Tirgvedības un reklāmas sīkdatnes

Tirgvedības un reklāmas sīkdatnes (vai mērķauditorijas atlases sīkdatnes) vāc informāciju par pārlūkošanas paradumiem, kas saistīti ar jūsu ierīci, tās tiek izmantotas, lai piedāvātu jums un jūsu interesēm piemērotāku reklāmu. Šīs sīkdatnes izmanto arī trešās personas Tīmekļa vietnē, piem., pogas “Patīk” vai “Dalīties”, vienlaikus izpildot arī pieprasītās funkcijas. Trešās personas sniedz šos pakalpojumus, kad konstatē, ka jūs (vai precīzāk – jūsu ierīce) esat apmeklējis noteiktu tīmekļa vietni. Šīs trešās personas ieraksta reklāmas sīkdatnes tad, kad jūs apmeklējat Tīmekļa vietni un kad izmantojat viņu pakalpojumus un izejat no Tīmekļa vietnes. Viņu privātuma politika ir aprakstīta tālāk:

Jūs varat atteikties pieņemt trešo personu ievietotās sīkdatnes http://www.youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Papildus iepriekšminētajām trešo personu ievietotajām sīkdatnēm tiek izmantotas arī šādas citas reklāmas sīkdatnes:

Sīkdatnes nosaukums

Avots

Nolūks

Ilgums

Papildu informācija

 

 

 

 

 

Vietējie koplietotie objekti (“Flash sīkdatnes”)

Papildus iepriekš aprakstītajām sīkdatnēm Tīmekļa vietnē mēs izmantojam vietējos koplietotos objektus, sauktus arī par  Flash sīkdatnēm. Tās tiek izmantotas, lai uzlabotu jūsu pieredzi, piemēram, saglabājot jūsu izvēles un iestatījumus, tādus kā skaļuma/klusuma iestatījumi, kā arī saistībā ar Tīmekļa vietnes animēto saturu. Vietējie koplietotie objekti ir līdzīgi pārlūka sīkdatnēm, taču tie var saglabāt par vienkāršu tekstu sarežģītākus datus. Paši par sevi tie nevar neko izdarīt ar datiem, kas atrodas jūsu datorā. Līdzīgi citām sīkdatnēm tie var tikai piekļūt personu identificējošai informācijai, ko esat sniedzis Tīmekļa vietnē un kam citas tīmekļa vietnes nevar piekļūt. Lai uzzinātu vairāk par Flash sīkdatnēm vai par to, kā tās atspējot, noklikšķiniet šeit http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/disable-local-shared-objects-flash.html.

HTML e-pasta tīmekļa bāksignāli

Mūsu e-pasta vēstules var ietvert vienu konkrētai kampaņai unikālu “tīmekļa bāksignāla pikseli”, lai noteiktu, vai mūsu e-pasta vēstules tiek atvērtas, un pārbaudītu, vai tiek noklikšķināts uz vēstulē esošajām saitēm. Cita starpā mēs varam izmantot šo informāciju, lai noteiktu, kuras no mūsu vēstulēm jūs interesēja vairāk, un lai noskaidrotu, vai lietotāji, kas neatver mūsu e-pasta vēstules, vēlas arī turpmāk tās saņemt. Pikselis tiks dzēsts, kad jūs izdzēsīsiet e-pasta vēstuli. Ja jūs nevēlaties, lai pikselis tiktu lejupielādēts jūsu ierīcē, jums jāizvēlas saņemt no mums e-pasta vēstules vienkārša teksta, nevis HTML formātā. Arī dažas no Tīmekļa vietnes lapām var ietvert tīmekļa bāksignālus, kas ļauj mums saskaitīt apmeklētājus, kas ir pārlūkojuši mūsu lapas. Tās ļauj mums sagatavot statistikas informāciju par darbībām un funkcijām, kas mūsu lietotājus interesē visvairāk, lai piedāvātu personalizētāku saturu. Kopumā tās netiek izmantotas, lai bez jūsu piekrišanas piekļūtu personu identificējošai informācijai.

Pikseļu tagus var koplietot ar trešajām personām, kas tieši atbalsta mūsu reklāmas pasākumus un vietnes izstrādi. Piemēram, lai izmērītu mūsu reklāmu efektivitāti, trešās personas, tostarp Facebook, var izmantot sīkdatnes, tīmekļa bāksignālus un citas datu uzglabāšanas tehnoloģijas, lai vāktu vai saņemtu informāciju no Tīmekļa vietnes un no citām vietām internetā, un izmantot šo informāciju, lai sniegtu mērījumu pakalpojumus un vērstu reklāmas uz viņu pašu platformām. Informācija par to, kā atteikties no trešo personu veiktās informācijas vākšanas un izmantošanas reklāmu vajadzībām, ir šeit: http://www.aboutads.info/choices un http://www.youronlinechoices.eu/).

IP adrešu un tīmekļa žurnālu izmantošana

Mēs varam izmantot arī jūsu IP adresi un pārlūka veidu, lai palīdzētu atklāt problēmas mūsu serverī, administrētu Tīmekļa vietni un uzlabotu pakalpojumu, kuru jums sniedzam. IP adrese ir ciparu kods, kas identificē jūsu datoru internetā. Jūsu IP adresi var izmantot arī, lai apkopotu plašu demogrāfisko informāciju.

Mēs varam veikt IP uzmeklēšanu, lai noteiktu, no kura domēna jūs apmeklējat vietni (piemēram, no google.com), lai precīzāk noteiktu mūsu lietotāju demogrāfisko profilu.

Sīkdatņu politika neattiecas uz trešo personu tīmekļa vietnēm

Lūdzu, ņemiet vērā, ka šis Sīkdatņu paziņojums neattiecas uz to trešo personu tīmekļa vietņu praksi privātuma jomā, kuras var būt saistītas ar Tīmekļa vietni, un mēs neuzņemamies atbildību par šo praksi.

Izmaiņas sīkdatņu paziņojumā

Mēs aicinām jūs laiku pa laikam pārskatīt šo Sīkdatņu paziņojumu, lai būtu informēts par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Šis Sīkdatņu paziņojums pēdējo reizi ir atjaunināts 2020. gada jūnijs.