Kad 1835. gadā nomira viņa tēvs, J.C. Jakobsens pārņēma viņa mazo alus darītavu Kopenhāgenas iekšienē. Viņš izlēma, ka ir vajadzīga jauna alus darītava ar lielākām vēsām noliktavas telpām. Tāpēc viņš uzcēla jaunu alus darītavu netālu no Kopenhāgenas: kalna virsotnē, kur plūda ūdens. Tā 1847. gadā dzima Carlsberg.
J.C. Jakobsens izmantoja šo nelaimi, lai vēlreiz modernizētu alus darītavu, šoreiz izmantojot ugunsdrošus materiālus. Tādējādi, lai gan tā bija postoša katastrofa, J.C. Jakobsens bija neatlaidīgs un īsā laikā uzcēla vēl labāku alus darītavu.
Vēlāk viņš ierīko dzesēšanas sistēmu, kas uzlabo produktu kvalitāti un palielina pārdošanas apjomus.
Jakobsena dēls Karls atgriežas no alus darīšanas procesa izpētes Eiropā. Viņš tiek uzaicināts brūvēt savu alu jaunizbūvētajā alus darītavā.
19.gadsimta otrajā pusē J. C. uzsāk eksporta biznesu, cita starpā nosūtot “Carlsberg” alus kastes ar kuģiem uz Lielbritāniju, Ķīnu un Indiju, un viņš apsver pat iespējas eksportēt uz Austrāliju.
Daudz vēlāk, 1954. gadā, Lielbritānija kļūst par “Carlsberg” lielāko eksporta tirgu. Šajā laikā ik pēc 12 dienām pa Ziemeļjūru kuģis ar “Carlsberg” alu kuģo pāri Ziemeļjūrai.
Kad 1847. gadā alus darītājs J. C. Jakobsens uzcēla savu “Carlsberg” alus darītavu, paralēli, protams, tika uzcelts arī stallis.
1903.gadā Carlsberg noslēdza savas pudeļu pildīšanas rūpnīcas būvniecību. Kopš tā laika alus darītava piegādāja pudeles tirgotājiem. Tas palielināja vajadzību pēc zirgiem, un līdz 1925. gadam “Carlsberg” saimniecībā bija gandrīz 200 zirgu.
J.C. Jakobsenu nodarbināja jautājums: Kā pagatavot vislabāko un kvalitatīvāko alu? Tāpēc 1875. gadā viņš izveidoja Carlsberg pētniecības laboratoriju, būdams pārliecināts, ka viņam ir jāizprot alus ķīmija un ar to saistīto organismu fizioloģija.
Būdams alus darītājs, J. C. Jakobsens visu mūžu apguva jaunākās zināšanas. Pusaudža gados viņš apmeklēja lekcijas, ko H. K. Ērsteds lasīja Dabaszinātņu izplatīšanas biedrībā (Society for the Dissemination of Natural Science). Šeit viņš saprata, kā zinātniskie atklājumi ir paaugstinājuši ražīgumu un kvalitāti dažādās rūpniecības nozarēs. Viņš uzskatīja, ka tas pats varētu attiekties arī uz alus darīšanu.
Agrāk alus brūvēšana bija neprognozējams process, kura rezultātā alus bieži vien nebija derīgs patērēšanai.
Tomēr 1883. gadā "Carlsberg" pētniecības laboratorijā tika izdarīts revolucionārs atklājums. Atklājums, kas pilnībā mainīja alus darīšanas nozari.
Līdz ar pH skalas izgudrošanu “Carlsberg” pētniecības laboratorijā, radās iespēja nodrošināt vienlīdz augstu kvalitāti katram alum.
Kopš tā laika pH skalas pielietojumu dažādās jomās nav iespējams saskaitīt.
Carlsberg fonds ir viens no vecākajiem rūpnieciskajiem fondiem pasaulē. Šeit vērienīga alus darīšanas uzņēmējdarbība uzplaukst līdzās pētniecībai un atbalstam labākajai zinātnei, mākslai un kultūrai.
Carlsberg Fonds ir galvenais Carlsberg A/S akcionārs, un tam ir izšķiroša ietekme uz alus darītavu, jo tam pieder kontrolpakete.
Carlsberg Fonds atbalsta tālredzīgus un inovatīvus starptautiskus fundamentālos pētījumus dabas, sociālo un humanitāro zinātņu jomā. Fundamentālos pētījumus, kas padara mūs gudrākus, palīdz risināt globālas problēmas un sniedz labumu sabiedrībai.
Carl enjoys success brewing beer and inaugurates a new brewery, New Carlsberg. He and his father J.C. are now competitors, and J.C. renames his brewery Old Carlsberg.
Carl and J.C. Jacobsen reconcile.
J.C. Jacobsen dies during a visit to Rome. A year later, the Carlsberg Foundation assumes ownership and management of Old Carlsberg.
Karls Jakobsens kļūst par pirmo “Carlsberg Breweries” izpilddirektoru.
Karls Jakobsens dāvina Mazās nāriņas statuju Kopenhāgenas pilsētai.
Edvarda Eriksena (Edvard Eriksen) veidoto skulptūru iedvesmojusi karaliskā solo balerīna Ellen Price de Plane. 1913. gada 23. augustā skulptūru uzstādīja Langelīnijā.
Frederiksbergā, Kopenhāgenā, mirst Karls Jakobsens.
Būdams pirmais Carlsberg alus darītavas rīkotājdirektors, viņš saviem darbiniekiem ievieš astoņu stundu darba dienu.
First overseas licence is given and Carlsberg is brewed on license for the first time outside Denmark at the Photos Photiades Breweries in Cyprus
8Carlsberg and Tuborg merge to form the Carlsberg Breweries and the Tuborg Breweries, The United Breweries A/S.
Carlsberg builds its first brewery in Asia – in Malaysia. In the following years a number of new breweries open in both Europe and Asia.
“Carlsberg Group”, kas pirmsākumos bija neliela reģionāla alus darītava uz kalna netālu no Kopenhāgenas, tagad ir starptautiska mēroga uzņēmums, kas darbojas visā pasaulē.
Taču šis ceļojums vēl nebūt nav beidzies.
“Carlsberg” uzņemas vadību ilgtspējas jomā un uzsāk jaunu ilgtspējas programmu “Kopā uz nulli”, kuras mērķis ir nulles oglekļa dioksīda pēda, nulles ūdens izšķērdēšana, nulles bezatbildīga dzeršana un nulles negadījumu kultūra.
Carlsberg announces a series of ground-breaking innovations to reduce plastic waste, including Snap Pack
Carlsberg opens water recycling plant to make the world’s most water efficient brewery
Carlsberg makes bio-based and fully recyclable bottles available to consumers
Jaunajā ESG programmā “Kopā pretī nullei un tālāk” ir atjaunināti mērķi un jaunas galvenās jomas. Tie ietver ceļvedi, kā līdz 2040. gadam panākt nulles oglekļa emisijas visā vērtību ķēdē, sākot no miežiem uz lauka līdz pat alum patērētāja rokās.
Šobrīd mūsu alus portfelis aptver +140 alus zīmolu, tostarp vietējos spēcīgākos zīmolus un starptautiskos premium klases zīmolus, amatalus un speciālos zīmolus, kā arī bezalkoholiskos brūvējumus.
Mēs cenšamies brūvēt labāku alu šodienai un rītdienai visos 150 mūsu tirgos. Atbildīga un ilgtspējīga uzņēmējdarbība atbalsta šo mērķi un veicina centienus radīt vērtību gan mūsu akcionāriem, gan sabiedrībai.
With the invention of the pH scale, Carlsberg could ensure high quality of every beer. The applications of the pH scale have since been countless throughout all fields.
In 1883, Emil Chr. Hansen, head of the physiology department of the Carlsberg Research, made a ground-breaking discovery that would revolutionize the brewing industry.
Imagine if you could taste the world's first quality beer with the original ingredients, exactly as it was brewed in the late 18th hundreds. Now, a group of scientists from Carlsberg Laboratory in Copenhagen have made that possible.