Izvēlne
Sv Motociklai H 06 01

Aldaris GO bezalkoholiskais alus

Aldaris savu bezalkoholiskā alus zīmolu prezentēja 2017.gada vasaras sezonā, uzreiz gūstot lielu atsaucību pircēju vidū. Šogad Aldaris nāk klajā ar jaunu, uzlabotu un pircējam pretimnākošāku bezalkoholiskā alus zīmolu GO! 

2017.gadu Aldaris noslēdza kā bezalkoholiskā alus tirgus līderis, ieņemot 30% no kopējā bezalkoholiskā tirgus segmenta.

                                                                                                    

 

  • Bezalkoholiskais alus ir lieliska alternatīva tiem, kuriem garšo alus, taču dažādu apstākļu dēļ to nevar vai negrib lietot ikdienā. 

  • Aldara bezalkoholiskais alus ir lielisks B grupas vitamīnu, aminoskābju, kalcija, fosfora un magnija avots.

  • Aldara bezalkoholiskais alus saglabā tradicionālā alus garšas un smaržas nianses, bet nesatur alkoholu.

  • Bezalkoholiskais alus ir lieliska alternatīva aktīva dzīves veida piekritējiem, jo ar to var atveldzēties darba laikā, braucot pie stūres, sabiedriskās vietās, kur nav atļauts lietot alkoholu, un citur, kur rodas vēlme sajust alus garšu bez alkohola lietošanas un koncentrēšanās spēju zaudēšanas. Bezalkoholiskais alus ir lieliska alternatīva alkoholiskajiem dzērieniem pie darījuma pusdienām, pēc fiziskām aktivitātēm vai pavadot laiku ar draugiem.

  • Veselīgs dzīvesveids ir kļuvis par stilīgu tendenci, tādēļ tiem, kuriem garšo alus, šī ir ideāla alternatīva veselīga dzīvesveida ievērošanai – tievētajiem, sportistiem un citiem. Turklāt tas satur mazāk kaloriju, nekā tradicionālais alus vai saldinātie dzērieni.

Ksenija Andrijanova, reģistrētā uztura speciāliste un uzturzinātnes maģistre:

“No uzturzinātnes viedokļa alus ir interesants dzēriens, jo tas ir B grupas vitamīnu avots. Alū atradīsiet vitamīnus B2, B3, B6, B9, kā arī, mazākā daudzumā – citus B grupas vitamīnus. B vitamīnu grupai ir ārkārtīgi plašas funkcijas vielmaiņas un nervu sistēmas uzturēšanas procesos. No minerālvielām alū atrodami magnijs, fosfors, kālijs un selēns. Pēdējam – selēnam – vērts pievērst īpaši lielu uzmanību, jo tas ir antioksidants, kura lomu organisma procesos vienkāršoti varētu paskaidrot kā  vairogu, kas pasargā no kaitīgās vides ietekmes. Lai arī cik labi tas neizklausītos, mediķi nevar ieteikt alu kā vitamīnu avotu – protams, dēļ alkohola saturā tajā. Taču situācija radikāli mainās, ja alus ir bezalkoholisks!” 

 “Dēļ tā labajām īpašībām, bezalkoholisko alu var uzskatīt gan par veselīgu dzērienu un dzert, kad vien ir tāda vēlme, gan meklēt tajā glābiņu tad, kad situācija nepieļauj alkohola lietošanu. Ja alū ir 0% alkohola, ierobežojumu tā lietošanai nav, ja vien nav individuāla nepanesība, celiakija, vai ārsts neiesaka lietot rūgstošus dzērienus.”

low_GO-Baneris-1390x600-02.jpg

31% iedzīvotāju joprojām uzskata, ka nelielai alkohola lietošanai nav ietekmes uz viņu braukšanas spējām un redzot, ka manāmi iereibis cilvēks grib sēsties pie stūres, 57% aptaujāto apstātos un pavērotu no malas, nevis nekavējoties iesaistītos.

Aldaris GO sociālais eksperiments.

Tuvojoties Līgo svētkiem, Latvijas alus tirgus līderis AS Aldaris noskaidroja iedzīvotāju nostāju un rīcību situācijās, kad līdzcilvēki sēžas pie stūres alkohola reibumā. Iedzīvotāju aptauja parādīja, ka 31% iedzīvotāju joprojām uzskata, ka nelielai alkohola lietošanai nav ietekmes uz viņu braukšanas spējām un redzot, ka manāmi iereibis cilvēks grib sēsties pie stūres, 57% aptaujāto apstātos un pavērotu no malas, nevis nekavējoties iesaistītos.

AS Aldaris organizētais sociālais eksperiments apstiprināja, ka daļa sabiedrības neiesaistās situācijās, kad manāmi iereibis cilvēks vēlas sēsties pie stūres. Tā laikā divi aktieri aicināja cilvēkus uz ielas palīdzēt pieņemt lēmumu, kurš no viņiem ir mazāk iereibis un drīkst sēsties pie stūres. Video atskatā redzams, ka biežākais arguments, ko nejauši garāmgājēji min, lai nepieļautu braukšanu dzērumā, ir sastapšanās ar policiju un bailes no bargiem sodiem.

Sigita Ozola, AS Aldaris valdes locekle: “Galvenais iemesls, kādēļ ir ieviests vecuma ierobežojums alkohola iegādei, ir pieaugušo spēja izvērtēt riskus un uzņemties atbildību ne tikai par sevi, bet arī apkārtējiem. Mēs, ka viens no lielākajiem tirgus spēlētājiem alus nozarē Latvijā un līderi bezalkoholiskā alus tirgū, pirms Līgo svētkiem vēlamies mudināt iedzīvotājus atbildīgi lietot alkoholiskos dzērienus. Situācijas, kurās cilvēki pieņem lēmumu sēsties pie stūres alkohola reibumā ir visdažādākās, bet visas ir vienādi bīstamas un tas nav pieņemami, ka vairāk nekā piektā daļa aptaujāto atzīst, ka ir vadījusi automašīnu alkohola reibumā. Mūsdienās cilvēkiem ir visas iespējas izvairīties no šādām situācijām – ir daudzas drošākas pārvietošanas iespējas un tirgū ir pieejams plašs alkoholisko dzērienu alternatīvu skaits, ko baudīt svētku laikā. Tostarp arī dažādi bezalkoholiskie ali, kuru garša un kvalitāte nav atšķirama no alkoholiskiem”.

Lai arī ar katru gadu samazinās negadījumu un cietušo skaits, ko izraisījis vadītājs alkohola reibumā, Ceļu satiksmes drošības direkcijas apkopotie dati liecina, ka pērn reibumā  tika izraisītas 166 avārijas, kurās tika ievainoti 244, bet bojā gāja 12 cilvēki.

Juris Teteris, Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis, komentē: “Kampaņas pret braukšanu reibumā CSDD organizē jau teju 20 gadus. Strādājot kopā ar tiesībsargājošajām organizācijām, esam panākuši, ka sabiedrība kļūst aizvien atbildīgāka – ne paši sēžas, ne arī citiem ļauj pie stūres atrasties reibumā.  Rezultātus parāda arī mūsu apkopotā statistika -  kopš pirmās kampaņas “Izglāb draugu!” reibumā izraisītajās avārijās bojā gājušo skaits samazinājies 10 reizes.” Teteris piebilst: “Jāņi šogad ir īsi – tikai divas dienas. Un to laikā jāpaspēj ne tik vien lustīgi nosvinēt, bet arī kārtīgi atžirgt. Tādēļ mūsu šā gada aicinājums ir neriskēt un nepieļaut liktenīgo kļūdu, jo viens kļūdains lēmums var salauzt cilvēka dzīvi!”

AS Aldaris veiktajā aptaujā piedalījās 1011 respondenti. Plašāk ar aptaujas rezultātiem var iepazīties pievienotajā infografikā zemāk. 

Sociālo kampaņu informatīvi atbalsta Ceļu satiksmes drošības direkcija.